Titula? – Ne Barcelona je jos tu!

Pogotkom Messija u nadoknadi vremena Barcelona odnela sva tri boda iz Madrida.

Vrlo uzbudljiv i vrlo dobar El klasiko,uzbudjena koja odavno nisu vidjena izmedju dve najbolje ekipe na svijetu!

Pobeda je ipak otisla u Barceloni,Messi je u 90+2 sjajnim pogotkom doneo veliku radost navijacima svoje ekipe.Katalonci su ovom pobedom skocili na prvo mesto tabele ali je Real Madrid jos uvek u prednosti jer ima utakmicu manje.
Barcelona je morala da napada od prvog minuta jer ih je samo pobjeda vracala u igri za titulu Primere.Tragicar veceri je sigurno kapiten Reala Sergio Ramos koji je iskljucen u 77′ posle jednog starta nad Messijem.
Prvi od pet golova na utakmici postigao je Casemiro u 28′ da bi ubrzo nakon toga najbolji igrac Barcelona Lionel Messi izjednacio rezultat na 1:1 gde se istim rezultatom i zavrsio prvi deo utakmice.

Barselona nakon nekoliko uvodnih minuta u nastavku upustila u borbu na sve ili ništa, pa se ušlo u totalni fudbal, koji je dodatno ulepšao Ivan Rakitić, fantastičnim pogotkom u 73. minutu. Tim Reala je imao dovoljno vremena da se vrati u igri,al ih je onda na “cedilu” ostavio kapiten Sergio Ramos. Nakon kartona svi su mislili da je Barcelona vec vrlo blizu pobjede ali ih je James Rodriguez vrlo brlo uverio da je ipak to Real gde je u 85 ‘ pogotkom izjednacio na 2:2.
Barcelona je i nakon toga nastavljala da napada gde je Messi u 90+2’ krunisao golom ovu sjajnu utakmicu i doneo pobedu svojoj ekipi.

Imao je glavni sudija meča dosta posla na ovom meču, a posebno na startu utakmice, kod starta Samuela Umtitija nad Kristijanom Ronaldom u šesnaestercu Barselone, odnosno lakta Marsela na koji je „naleteo“ Lionel Mesi. U oba navrata pokazao je da se igra nastavi, što se zbog same igre verovatno pokazalo i kao pravo rešenje.