Stao veliki niz Manchester Cityja, Palace promašio penal u 93., ozlijedio se i De Bruyne!

Cityjevi golmani obranili 10 od 17 penala, plavi bez gola nakon devet mjeseci, a godinu završili s 98 bodova, što je treći najbolji učinak ikad!

Kad momčad iz zone ispadanja ugosti uvjerljivog lidera, koji ima 40 bodova više, što očekivati nego rutinsku pobjedu gostiju. Ali ne u Engleskoj…

Crystal Palace prekinuo je veliki niz od 18 prvenstvenih pobjeda Cityja, a u 93. minuti imao je i penal za pobjedu! Sterling (jedini igrač koji je ove sezone i skrivio i zaradio jedanaesterac) je srušio Zahu, ali je loš udarac Luke Milivojevića obranio Ederson. Što je deseti obranjeni penal od zadnjih 17 Manchester Cityja (Hart, Bravo, Caballero i Ederson) i već peti promašeni penal Palacea prošle i ove sezone!

To je draž engleske lige, to je argument onima koji uvjeravaju da je Premier liga najjača liga na svijetu.

Nakon početnog šoka i (teške?) ozljede Gabriela Jesusa, koji je u suzama napustio teren, City je očekivano dominirao, Sergio Agüero je u 27. minuti pogodio vratnicu (protiv Newcastlea je u prošlom kolu uzdrmao dvaput), Palaceov golman Hennessey spašavao je Hodgsonovu družinu.

Da bi u 77. minuti Townsend imao jako dobru šansu za vodstvo Palacea, ali grozno je pucao preko gola.

U ludoj završnici nakon penala City je krenuo u kontru, gdje je grubo zaustavljen Kevin de Bruyne, koji je na nosilima napustio teren!

Završilo je 0:0, Crystal Palace prvi put ove sezone nije primio gol kod kuće, a City je nakon remija s Evertonom 1:1 još 21. kolovoza, ispustio još dva boda.

A zadnji put su građani bez pogotka ostali još 8. ožujka u remiju 0:0 sa Stokeom. U gostima, pak, od ožujka 2016. i 0:0 kod Norwicha, što znači da su zabili barem gol u zadnja 34 premijerligaška gostovanja.

Ipak, City je kalendarsku godinu završio s 98 bodova, a samo u Manchester United 1993. (102) i Chelsea 2005. (101) osvojili više u povijesti lige u jednoj godini.

Crystal Palace izgubio je samo jednu od zadnjih deset utakmica u Premier ligi (tri pobjede, šest remija), a u prethodnih 16 izgubio je 13.

Poredak nakon 21. kola: Manchester City 59, Chelsea 45, Manchester United 44, Liverpool 41…